Office 365

 

Microsoft Office 365

Vítejte ve světě produktů z rodiny Microsoft Office 365 (dále O365) od společnosti Microsoft. Chtěli bychom vám ve zkratce představit jednotlivé produkty. Nejdříve bych začal základními produkty a službami, které v sobě ukrývají. Pojďme se tedy podívat jak vypadá moderní kancelář a to za pár korun.

 

Na úvod a od začátku:

Jistě všichni znáte produkt Office Home and Business nebo také jinak nazývaným Office pro podnikatele, což je i správné určení tohoto produktu. Pokud potřebujete jen word, excel a outlook a sem tam powerpoint na nějakou prezentaci, tak je to pro OSVČ dostačují produkt. Pokud jste ale již firma a zamýšlíte se nad tím jak pracujete, zacházíte s daty nebo potřebujete komunikační nástroje, tak si často i uvědomujete, že čas jsou peníze. Pak je potřeba se i u těchto produktů pozastavit a udělet si přehled a analýzu toho co vlastně používáte, kolik Vás co stojí času, jak bezpečné vaše řešení je a zda záloha dat je opravdu zálohou. 

Vím, že spousta lidí řekne "vždyť je to cloud a to já nechci", ale je potřebné se zamyslet nad tím, co dnes v coudu není. Všichni z nás totiž používáme cloudové služby aniž bychom o tom věděli, nebo je snad chtěli používat (Facebook, youtube, seznam, google, endora, onebit či další). Ale taková je již doba. Co je jisté, že společnost Microsoft s vašimi daty bude nakládat nejlépe ze všech společností.

Pošta v cloudu: Provozování vlastních poštovních serverů je mnohem dražší a dražší. Musíte totiž zakoupit hardware na kterém celé řešení běží, nadále musíte koupit software a pak samozřejmě nějaké uložiště, na které se budou maily ukládat. To ale nemáte vyhráno, protože tím vaše investice neskončila.

Každý měsíc musíte platit zálohu energii na běžící server. Ten vám někde leží a zabírá místo (záleží na velikosti řešení). A samozřejmě jako každá věc a zařízení vám stárne, což vás může stát na zárukách a opravách další a další peníze. A co se stane, když server umře a s ním i důležité data (v tomto případě maily)? To bude problém, proto je důležité u každého řešení i zálohu a ta nemusí být také levnou záležitostí.

Vy můžete ale vše vyřešit za pár kaček bez nákupu a řešení všeho výše zmíněného službou Exchange Online. Tato služba se dá zakoupit zvlášť nebo jí můžete pořídit jako součást produktů níže v tabulce. Spuštění pošty a nastavování uživatelů, práv, skupin a kalendářů je na pár kliknutí.

Office On-line:Býváte hodně na cestách? Nebo dokonce patříte mezi workoholiky a potřebujete neustále pracovat a mít možnost upravovat dokumnty kdekoliv a kdykoliv? Tak pro Vás je office On-line řešením. Možnost upravovat dokumenty ve webovám rozhraní a to beze změny jejich formátu nebo dokonce narušení formátování. Webové rozhraní Office on-line vypadá úplně stejně jako office na Vašem počítači.

Microsoft Office:Jak jsem zmínil hned na začátku, není office jako office. V sadách Office 365, máte totiž hned několik výhod. Pořád aktuální verze zaručí že nezamrznete v době a budete pořád držet krok s konkurencí. Nejen kvůli novým verzím, ale tako z důvodu skupinový spolupráci na dokumentech, propojení s dalšími služby, jako je pošta, Onedrive, Skype for Business, či jiné firemní nástroje od společnosti Microsoft.

Onedrive for Business:Součástí většiny balíků O365 je uložiště s kapacitou 1 TB na uživatele. Sdílení příloh Vám ušetří místo v poštovní schránce, ale také jde o kvalitní zálohu v několika lokalitách datacentrech EU, což vypovídá o značné kvalitě a bezpečnosti pro Vaše data. Zálohování důležitých dat na přenosný disk či flash disk není rozhodně bezpečné!!!

Skype for Business:Další služba od společnosti Microsoft, která vznikla propojením služby Skype a Lync. Výhodou těchto nástrojů je nejen možnost komunikovat napříč, těmito platformami, ale vysokého spektra jejich použití. Můžete přes tento nástroj chatovat, sdílet dokumenty, prezentovat, sdílet plochu Vašeho PC, volat, pořádat prezentace pro kolegx nebo stovký Vašich zákazníky.

Zde jsme pro vás připravili přehled služeb produktů Office 365  pro komerční segment ze stránek výrobce (Bussiness a Enterprise):

 

Pro přehled všech produktů z rodiny Office 365 od společnosti Microsoft můžete nalézt na našem e-shopu po kliknutí zde.

Uvažujete o modernizaci Vaší kanceláře? Řešite variantu Microsoft Office nebo chcete jen optimalizovat Váš aktuální stav? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s nasazením produktů společnosti Microsoft.

Autor: Jiří Turner (Mepap s.r.o.) - turner@mepap.cz